Pomóż odbudować dom w Tuszynie

W najbliższą niedzielę - 29 kwietnia 2018 r. wychodząc z kaplicy możemy złożyć ofiarę do puszki na odbudowę domu w Tuszynie Lesie.


W nocy z 13 na 14 kwietnia w domu pana Tomka z Tuszyna Lasu rozległ się huk. Wyrwany ze snu, zobaczył sypiący się tynk oraz usłyszał płacz żony i dziecka. Czym prędzej wyprowadził ich z domu. Na zewnątrz byli już sąsiedzi, straż pożarna, pogotowie i policja. Z jednym z sąsiadów, Pan Tomek wrócił po 90-letnią babcię. Nie mogli jednak dostać się do niej samodzielnie, potrzebna była pomoc strażaków. Po około godzinie, udało się dostać do uwięzionej w gruzach kobiety i wyprowadzić ją na zewnątrz. W wyniku wybuchu butli z gazem dom został poważnie zniszczony, na tyle poważnie, że inspektorzy nadzoru budowlanego zdecydowali o jego rozbiórce. Rodzina Pana Tomka w jednej chwili straciła dorobek całego życia, i dach nad głową. Pan Tomek z żoną Joanną wychowują 2,5-letniego syna i spodziewają się kolejnego dziecka. W swoim domu w Tuszynie k/Łodzi mieszkali razem z babcią.
Po uprzątnięciu gruzowiska będzie można przystąpić do odbudowy domu. Potrzebne są jednak pieniądze, o które serdecznie prosimy. W pomoc rodzinie zaangażowała się lokalna społeczność oraz wspólnota parafii św. Krzysztofa w Tuszynie Lesie. W najbliższą niedzielę, 29 kwietnia, we wszystkich parafiach i kościołach archidiecezji łódzkiej przeprowadzona zostanie „zbiórka do puszek”, o którą poprosił w specjalnym komunikacie Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki. 
Łódzka Caritas uruchomiła subkonto, na które wpłacać można darowizny pieniężne na odbudowę domu:
Caritas Archidiecezji Łódzkiej
90-507 Łódź, ul. Gdańska 111
Bank Pekao S.A. V O/Łódź nr 74 1240 1545 1111 0010 1471 3858
z dopiskiem: /Odbudowa domu w Tuszynie/
Datki można również wpłacać poprzez platformę pomocową *Dobromat24.pl*