OGŁOSZENIA

 I Niedziela Wielkiego Postu - 18 II 2018 roku.
1)  W dniu wczorajszym zakończyliśmy Nawiedzenie obrazu Pana Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami św. Faustyny i Misje Miłosierdzia. Dziękujemy  wszystkim, którzy witali w imieniu parafii obraz, którzy na swoich ramionach nieśli Święty Wizerunek do naszej kaplicy. Panu Leszkowi Tomasikowi dziękujemy za przywiezienie obrazu. Wszystkim zaangażowanym do przygotowania naszej kaplicy i ternu wokół niej. Dziękujemy Panu kościelnemu, Panu organiście, Asyście Parafialnej i Wspólnocie Różańcowej, ministrantom. Pani Uli i Pani Jadwidze dziękujemy za ułożenie kwiatów. Paniom sprzątającym kaplicę. Wszystkim, którzy przychodzili do naszej kaplicy, za ich świadectwo wiary. Bóg zapłać, niech Pan Jezus pełen miłosierdzia, dobroci i miłości wszystkim błogosławi.
2)      Prosimy do pomocy w sprzątaniu dekoracji. Jutro o godz. 9.00.
3)      Od środy popielcowej przeżywamy Wielki Post -  czas pokutny, wypełniony modlitwą, wyciszeniem, mamy również okazję w tym czasie do jałmużny wielkopostnej. Skarbonki jałmużny możemy pobierać wychodząc z kaplicy.
4)      Dzisiaj o godz. 17.15  Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Natomiast po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży, która w przyszłym roku pragnie przyjąć sakrament bierzmowani. Dotyczy to uczniów klas VII szkół podstawowych i II gimnazjum.
5)      Udzielenie sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii 11 czerwca 2018 roku o godz. 18.00 przez ks. Abpa. Grzegorz Rysia.
6)      W środę o godz. 17.45. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
7)      W piątek Droga Krzyżowa o godz.17.15 z udziałem dzieci i o godz.19.00 z udziałem młodzieży. Po zakończeniu tej Drogi Krzyżowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00. Będzie w tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
8)      W sobotę o godz.17.30 Różaniec. Natomiast o godz. 18.00 msza św. w intencji pielgrzymów.
9)      Czas Wielkiego Postu przygotowuje nas duchowo do świąt. Chcemy także zatroszczyć się już teraz o jak najpiękniejsze przeżycie tych najważniejszych dla chrześcijan dni. Zapraszamy więc do chóru, który pomoże nam w kontemplacji tajemnicy śmierci i zmartwychwstania naszego Pana. Zaproszenie do chóru kierowane jest do młodzieży i dorosłych. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę o 18.30 po wieczornej Mszy.
10)  Spowiedź w tym tygodniu 15 minut przed Mszą św. poranną i 15 minut przed pierwszą Mszą św. wieczorną.
11)  Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę są przeznaczone na budowę kościołów w naszej Archidiecezji. Zebrane ofiary pozostaną w naszej parafii. Mamy więc okazję wesprzeć finansowo budowę naszej świątyni. Już dziś serdecznie dziękujemy.
12)  Również w przyszłą niedzielę przy wyjściu z kaplicy odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na pomoc polskim misjonarzom w Afryce.
13) Wpłynęła bezimienna ofiara na okna budowanego kościoła z ul. Romanowskiej 200 zł. W poprzednią niedzielę na ten cel zebrano 5163 zł. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.
14) Dziękujemy również za ofiary złożone na opłaty związane z ogrzewaniem kaplicy w dniu dzisiejszym.
15)  Składamy podziękowanie Tym osobom, które odpowiedziały na prośbę posprzątania kaplicy. Prosimy do sprzątania kaplicy na w piątek na godz. 14.00.
16)  Są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. „ Niedziela" , „ Gość Niedzielny" i „ Mały Gość” dla dzieci. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.
17)  Tydzień temu zakończyliśmy wizytę duszpasterską tzw. „Kolędę”. Osoby, które nie mogły się z nami spotkać w wyznaczonych terminach mogą zgłosić się do zakrystii w celu ustalenia terminu spotkania. Przyjmujemy również takie zgłoszenia w kancelarii do 23 lutego br. Powracamy do stałych godzin pracy kancelarii w godzinach od 16.00 do 17.30. Sprawozdanie z kolędy w dniu 4 marca br.
18)  Ze wspólnoty parafialnej odeszli do Pana:
+ Beata Ruda - Tracz lat 46.
+ Henryk Bartoszek lat 73.
Pomódlmy się w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….