OGŁOSZENIA


II Niedziela Adwentu – 9 XII 2018 roku
1.   Dziękujemy za dzisiejsze  ofiary  przeznaczone na spłatę okien w budowanej świątyni..
2.   Przy wyjściu z kaplicy zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
3.   Zapraszamy na Msze św. RORATNIE od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Podczas tegorocznych rorat, poznajemy  dary i owoce Ducha Świętego. Na roraty zapraszamy z lampionami. Po roratach dzieci i młodzież idącą do szkoły zapraszamy na słodką bułkę  i kakao. Rodziców zapraszamy na kawę.
4.   Rekolekcje adwentowe, od przyszłego czwartku - 20 grudnia do soboty - 22 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Wiesław Kamiński,  proboszcz Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi. Zawierzajmy ten szczególny czas i osobę ks. rekolekcjonisty prowadzeniu Ducha Świętego. Program rekolekcji podamy za tydzień.
5.   Zakończyliśmy roznoszenie opłatków. Składamy  serdeczne  podziękowanie roznoszącym opłatki. Możemy również  nabyć opłatek przy wyjściu z kaplicy w zakrystii lub kancelarii. Za składane ofiary z racji OPŁATKA Bóg zapłać! Są przeznaczone na spłatę prac związanych z wykonaniem chodnika z kostki brukowej.
6.   Wychodząc z kaplicy możemy nabyć świece Caritas i tym samym wesprzeć akcję  Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży  przeznaczony jest na pomoc dla najbiedniejszych dzieci z naszej parafii.
7.   Za dobrowolną ofiarę u ministrantów możemy tradycyjnie  zaopatrzyć się w sianko na stół wigilijny. Złożone ofiary zasilą fundusz ministrancki.
8.   W środę o godz. 17.45 Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
9.   W czwartek o godz. 19.00  spotkanie Kręgu Biblijnego.
10. W piątek  o godz. 17.45. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
11. W sobotę o godz.17.30 Różaniec. W intencji ofiarodawców i darczyńców naszej parafii.
12. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczymy na opłaty związane z ogrzewaniem kaplicy. Natomiast wychodząc z kaplicy będziemy mogli  wesprzeć swoją ofiarą Fundusz Obrony Życia.
13. W  ubiegłą niedzielę na wykonanie chodnika z kostki brukowej zebraliśmy 4 308 zł. Wpłynęła ofiara na ten cel; bezimiennie z ul. Bratoszewskiego 50 zł. Pozostało do spłaty 30 500 zł.
14. Złożono ofiarę na okna od Koła Różańcowego MB Różańcowej  100 zł .
Wpłynęły ofiary na konto parafialne: na okna budowanej świątyni jeden przelew na sumę 400 zł. ; dwa przelewy po 50 zł.
Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Za wszystkich ofiarodawców modlimy się podczas sobotniego różańca.
15. Również dziękujemy za prace porządkowe w kaplicy Prosimy do sprzątania kaplicy w piątek na godz. 12.00.
16. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy  katolickiej. Są do nabycia najnowsze numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego i  Małego Gościa.
17. Ze wspólnoty parafialnej odeszli do Pana:
+ Barbara Grzelewska lat 86.
+ Adam Maćczak lat 70.
Pomódlmy się w Ich  intencji. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…