OGŁOSZENIA

IV  Niedziela Wielkiego Postu – 19 III 2023 r.

1.     Dzisiaj o g. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. Z kruchty kaplicy możemy wziąć skarbonkę na jałmużnę wielkopostną. Skarbonki złożymy w niedzielę palmową, przed ołtarzem, jako jałmużnę.

3. Wychodząc z kaplicy możemy nabyć świece wielkanocne. Dochód ze sprzedaży przeznaczymy na wsparcie potrzebującym.

4. W tym tygodniu będą się odbywać rekolekcje szkolne dla uczniów szkół podstawowych. Plan rekolekcji został uzgodniony z dyrektorami szkół i ks. Dziekanem, na którego terenie parafii znajdują się szkoły. Z planem rekolekcji można się zapoznać na tablicach ogłoszeń i stronie internetowej Aleksandrowskich parafii.

5. Nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się od 30 marca do 1 kwietnia. Poprowadzi je ks. Paweł Kłys rzecznik prasowy  Kurii Arcybiskupiej. Zawierzajmy ten szczególny czas i osobę ks. rekolekcjonisty prowadzeniu Ducha Świętego. Plan rekolekcji podamy za tydzień.

6.     Z racji czasu wielkopostnego uroczystość św. Józefa przeżywamy jutro: 20 marca.

7.     W poniedziałek o godz. 18. 30 spotkanie Koła Biblijnego.

8.     W środę o godz. 17.45 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

9. W piątek – 24 marca odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie w naszej parafii o godz. 20.00, zakończenie w parafii św. Archaniołów.

Będziemy się modlić w intencji naszych rodzin ze św. Janem Pawłem II. Prosimy o przyniesienie na drogę krzyżową świec i lampionów. Nie będzie dróg krzyżowych o dotychczasowych godzinach. Bezpośrednio po mszy o godz. 17. 00 półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu z koronką do Bożego Miłosierdzia.

10. W sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Informacje i formularze dotyczące Duchowej Adopcji znajdują się na stoliku przy wyjściu z kaplicy. W domu formularz wypełniamy i przynosimy w sobotę na mszę św. o godz. 7.00 lub 17.00.

Różaniec o 17.30.

11. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na kwiaty i wystrój Grobu Pana Jezusa, przy wyjściu z kaplicy będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Obrony Życia.

12. Również w przyszłą niedzielę po mszy wieczornej spotkanie asysty w kaplicy. Serdecznie zapraszamy członków asysty oraz wszystkich, sympatyków.

13. Za tydzień spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Udział w mszy św. o godz. 18. 00 i po niej spotkanie w salce.

14. Polecamy prasę katolicką: Niedziela i Gość Niedzielny, za 10 zł. Mały Gość dla dzieci za 7 zł. Pieniądze prosimy wrzucić do skarbony. 

15. W ubiegłą niedzielę na cele budowlane naszej świątyni zebraliśmy: 5 703 zł.

16. Wpłynęła ofiara na cele inwestycyjne: z ul. Sikorskiego: 1 000 zł.

Na kwiaty i wystrój Grobu Pana Jezusa: Koła Różańcowe: M.B. Różańcowej 100 zł.,

M.B. Bolesnej 100 zł., M.B. Nieustającej Pomocy 70 zł. Asysta 50 zł.

Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony przy krzyżu adoracyjnym, w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

17. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kaplicy. Prosimy do pomocy w sprzątaniu w piątek na godz. 11. 30.

18. Dziękujemy, tym wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii składają ofiary na jej utrzymanie.  W intencji ofiarodawców modlimy się w niedziele podczas mszy św.  o godz. 13. 00.

19. Ze wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: 

+ Leszek Sikorski lat 71.

+ Ryszard Rurarz lat 60.

+ Józefa Szperlik lat 95.

+ Jadwiga Żyłka lat 73.

+ Jadwiga Krawczyk lat 61.

Pomódlmy się w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

Pełna nazwa konta bankowego parafii:

Rzymskokatolicka Parafia
pw. Zesłania Ducha Świętego
95-070 Aleksandrów Łódzki, ul. J. Piłsudskiego 1
BANK PEKAO S.A.
Nr konta: 11-1240-3028-1111-0010-1516-5179
Tytuł przelewu: "Ofiara na potrzeby parafii"