OGŁOSZENIA

I Niedziela Adwentu – 1 XII 2019 roku
1.Dziś przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla młodzieży z klas I szkół ponadpodstawowych. Udział w mszy św. o godz. 18.00 i po niej spotkanie.
2. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.
3.Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, któremu towarzyszyć będzie hasło: Oto Wielka Tajemnica wiary.
4.Zapraszamy na Msze św. RORATNIE od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Podczas tegorocznych rorat, pragniemy dzieciom przybliżyć  postać prymasa Polski ks. Stefana Wyszyńskiego w oczekiwaniu na jego beatyfikacje. Na roraty zapraszamy z lampionami. Po roratach dzieci i młodzież idącą do szkoły zapraszamy na słodką bułkę i kakao. Rodziców zapraszamy na kawę.
5.  Tradycyjnie ogłaszamy konkursy związane z Adwentem: na najpiękniej ręcznie wykonany lampion adwentowy i za wzorcową frekwencję na Roratach.
6.  Trwa roznoszenie opłatków na wieczerzę wigilijną. Wraz z opłatkiem tradycyjnie otrzymujemy List od ks. Proboszcza. Roznoszący opłatki posiadają pisemne upoważnienie od ks. Proboszcza.
7.     Serdecznie prosimy do pomocy w roznoszeniu opłatków.
8.   Wychodząc z kaplicy możemy nabyć świece Caritas i tym samym wesprzeć akcję  Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży  przeznaczony jest na pomoc dla najbiedniejszych dzieci z naszej parafii.
9.    Za dobrowolną ofiarę u ministrantów możemy tradycyjnie  zaopatrzyć się w sianko na stół wigilijny. Złożone ofiary zasilą fundusz ministrancki.
10.  W poniedziałek o  godz.  18.30 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.
11.   W środę o godz. 17.45 Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
12. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00. msza św. o powołania kapłańskie. Po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo adoracyjne do godz. 19.30. Nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.
13.  W czwartek o godz. 18.30 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w salce.
14. W pierwszy piątek miesiąca msze św. o godz. 6. 45, 17.00 i 18.00. Litania do Serca Pana Jezusa po mszy o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 6. 30 i od 16.45. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Odwiedziny chorych od godz. 8. 00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45.
15.W sobotę  o godz. 17.30 Różaniec  w intencji ofiarodawców i darczyńców naszej parafii.
16. W przyszłą niedzielę - 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas mszy św. o godz. 11.30, dzieciom, które przygotowują się do I Komunii świętej, zostaną pobłogosławione medaliki, krzyżyki, które mają być pamiątką tego szczególnego czasu w ich życiu.
17.Przyszła niedziela to DRUGA NIEDZIELA MIESIĄCA. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy ofiarodawców i wszystkich włączających się w wysiłek utrzymania kaplicy i budowy naszej parafialnej świątyni. Ofiary składane na tace będą przeznaczone na rozpoczęcie prac elektromonterskich w budowanej świątyni. Już dziś serdecznie dziękujemy.
18. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.
19. W ubiegłą niedzielę na WSD w Łodzi zebraliśmy 2 380 zł.
20.  Wpłynęły ofiary na cele inwestycyjne:
Bezimiennie: 700 zł.
z ul. Poselskiej 100 zł. Dziękujemy ofiarodawcom.  Za wszystkich ofiarodawców modlimy się podczas sobotniego różańca.
Również dziękujemy za prace porządkowe w kaplicy i przygotowanie dekoracji adwentowej. Prosimy do sprzątania kaplicy w piątek na godz. 12.00.

21. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy  katolickiej. Są do nabycia najnowsze numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego i  Małego Gościa