OGŁOSZENIA


XXXII Niedziela Zwykła - 12 XI 2017 r.
1.     Dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przy wyjściu z kaplicy zbiórka ofiar do puszek na potrzeby prześladowanych wspólnot Kościoła.
2.    Również dzisiaj przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla młodzieży. Udział w mszy św. o godz. 18.00 i po niej spotkanie.
3.     W najbliższym tygodniu:
W środę o godz. 17.45 Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
W czwartek o godz. 19.00. w salce spotkanie Kręgu Biblijnego – modlitwa i wspólne rozważanie Pisma Świętego.
Również w czwartek o godz. 19. 00 w kaplicy spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
W piątek  o godz. 17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
W sobotę   o godz.17.30 Różaniec.
Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej prosimy w sobotę – 18 listopada   do  pomiaru Alb. Dziewczynki zapraszamy na godz. 10.00, natomiast chłopców na godz. 11.00 do salki. Rodziców prosimy o dokonanie wpłaty zaliczki w wysokości 50 zł. Pomiary odbywać się będą w salce nad zakrystią.
4.     W przyszłą niedzielę będziemy po raz pierwszy obchodzić Światowy Dzień Ubogich. Łódzka Caritas przekazała do wszystkich parafii w archidiecezji łódzkiej „Tytkę charytatywną”, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych, w okresie poprzedzającym. Tytka – to papierowa torba, która dostępna jest w naszej parafii  do 19 listopada. Wypełnijmy ją żywnością lub artykułami chemicznymi i przynieśmy z powrotem przed 19 listopada. Zebrane w ten sposób dary, przekazane zostaną ubogim z terenu naszej parafii.
5.     Wpłynęła ofiara na dach kościoła: od Koła Żywego Różańca Niepokalanego Serca NMP  100 zł.
6. Dziękujemy również za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym. Są przeznaczone na spłatę prac dekarskich. Za wszystkich ofiarodawców modlimy się podczas Nabożeństw Fatimskich.
7. Rozpoczęliśmy sezon grzewczy kaplicy. Prosimy o roztropne otwieranie drzwi. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczymy na opłaty związane z ogrzewaniem kaplicy. Już dziś serdecznie dziękujemy.
8.     Dziękujemy za prace porządkowe w kaplicy. Prosimy do sprzątania kaplicy w piątek na godz. 14.00.
9.     Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Małego Gościa dla dzieci.
10.   Ze wspólnoty parafialnej odszedł do Pana:
+ Kazimierz Lisiecki  lat 81.
Pomódlmy się w Jego  intencji. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…