OGŁOSZENIA

 

 

     VI Niedziela Wielkanocna – 22 V 2022 roku

 

1.  Dzisiaj, podczas mszy św. o godz. 11. 30. dzieci z klas IV  będą obchodzić Rocznicę Swojej Pierwszej Komunii świętej. Rodzicom i dzieciom rocznicowym dziękujemy za dar ołtarza w postaci dwunastu stuł liturgicznych. Będą one służyły w lepszym przeżywaniu Liturgii i sprawowaniu sakramentów.

2. Dzisiaj o godz. 19. 00 spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.

3.     Każdego dnia na godz. 17. 30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

4.     Spotkanie Koła Biblijnego wyjątkowo w poniedziałek o godz. 18. 30.

5.   We wtorek – 24 maja – przypada  liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Msza święta o godz. 18. 00 w intencji ks. Proboszcza, z racji 25. rocznicy święceń kapłańskich.

6.  W czwartek – 26 maja – przypada  Dzień Matki. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

7.   W piątek podczas nabożeństwa majowego rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.

8.     W sobotę o godz. 10.00 spotkanie lektorów i ministrantów.

9.   W lutym 1922 roku w kościele pw. św. Rafała Archanioła w Aleksandrowie Łódzkim przyjęła sakrament bierzmowania Helena Kowalska – przyszła św. Faustyna. Z tej racji w sobotę – 28 maja – zapraszamy  młodzież do parafii św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w naszym mieście na obchody 100 – lecia Bierzmowania siostry  Faustyny Kowalskiej. Zawiązanie wspólnoty o godz. 15. 00 przy ul. 1 – go Maja 7. Koronka do Bożego Miłosierdzia podczas Marszu Młodych do ogrodów parafii św. Archaniołów. Szczegółowe informacje tego wydarzenia na plakatach i stronie internetowej parafii.

10. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msza święta o godz. 13. 00 w intencji ks. Grzegorza, z racji 8. rocznicy święceń kapłańskich.

Przy wyjściu z kaplicy zbiórka ofiar do puszek na organizowane przez Caritas kolonie letnie dla dzieci.

11. Już za dwa tygodnie w naszej parafii odpust. Po dwuletniej przerwie, pragniemy zaprosić do wspólnego świętowania z racji Imienin naszej parafii. O GODZINIE 13. 00 UROCZYSTA SUMA ODPUSTOWA W INTENCJI PARAFIAN  I OFIARODAWCÓW. Następnie wspólnotowe spotkanie przy kawie, herbacie i pysznym cieście do godz. 16. 00.

Na to nasze świętowanie zapraszamy wszystkich parafian i gości. Zechciejmy  w tym dniu być z sobą, poznawać się bliżej i budować naszą wspólnotę parafialną.

Abyśmy jak najradośniej przeżyli ten czas potrzeba wspólnego wysiłku. Już dziś zapraszamy do konkretnej pomocy:

- Potrzeba chętnych do upieczenia i ofiarowania na wspólny cel ciast – prosimy o zgłaszanie swoich wypieków do kancelarii. 

- Potrzebna będzie też pomoc w sobotę (4 czerwca) przy transporcie ławek, namiotów i innych wypożyczonych rzeczy do wspólnego świętowania.

Czekamy na Wasze pomysły, które sprawią, że odpust parafialny będzie owocem działania nas wszystkich.

Bardzo byśmy chcieli przygotować jakieś atrakcje dla dzieci – osoby z pomysłami i chęcią pomocy prosimy o zgłaszanie się do kancelarii.

12. Wpłynęła ofiara na cele budowlane: z ul. Bratoszewskiego 200 zł.

13. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę, przekazane indywidualnie, złożone do puszek oraz za wpłaty na konto parafialne. Za ofiarodawców i darczyńców modlimy się podczas nabożeństw fatimskich.

14. Dziękujemy sprzątającym kaplicę. Prosimy do sprzątania kaplicy w piątek na godz. 11.30.

15. Polecamy tygodniki: Niedziela, Przewodnik Katolicki i Gość za 8 zł. Mały Gość za 5 zł. Pieniądze za gazety prosimy wrzucić do skarbony. 

  Pełna nazwa konta bankowego parafii:

Rzymskokatolicka Parafia
pw. Zesłania Ducha Świętego
95-070 Aleksandrów Łódzki, ul. J. Piłsudskiego 1
BANK PEKAO S.A.
Nr konta: 11-1240-3028-1111-0010-1516-5179
Tytuł przelewu: "Ofiara na potrzeby parafii"