OGŁOSZENIA

I Niedziela Adwentu – 27 XI 2022 r.

 

1. Rozpoczęliśmy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Od 8 grudnia rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do soboty 10 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Przemysław Góra – proboszcz parafii św. Alberta Chmielowskiego w Łodzi. Program rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę.

2.  Wykorzystajmy dobrze czas adwentu na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.

3. Przy wyjściu z kaplicy, można nabyć Opłatek. Również w zakrystii lub kancelarii. Opłatki nie będą roznoszone do domów w naszej parafii, prosimy, aby poprzez sąsiedzką pomoc zanieść opłatek osobom starszym, które nie wychodzą z domu. Ofiary złożone za opłatki będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

Możemy również nabyć świece Caritas i tym samym wesprzeć akcję  Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

4. Dzisiaj na godz. 17.00 do salki, zapraszamy młodzież z klas VII szkoły podstawowej, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.

5.  Zapraszamy na Roraty, które odprawiać będziemy w dni powszednie codziennie o godz. 6.45. Po nich będzie spotkanie połączone ze słodkim śniadaniem przy stole na plebanii. Tradycyjnie ogłaszamy konkursy związane z Adwentem: na najpiękniej ręcznie wykonany lampion adwentowy i za wzorcową frekwencję na Roratach.

6.     We wtorek o godz. 6. 45 msza św. za + ks. Jerzego Majdę w 2. rocznicę śmierci.

7.   W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. O godz. 18.00 msza św. w intencji zmarłych z naszej wspólnoty w miesiącu listopadzie.

8.   W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Po mszy św. nabożeństwo adoracyjne do godz. 19. 30. Będzie w tym czasie możliwość skorzystania ze spowiedzi.

9.   W pierwszy piątek miesiąca msze św. o godz. 6. 45, 17.00 i 18.00. Odwiedziny chorych od godz. 8. 30. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45. Litania do Serca Pana Jezusa po mszy o godz. 18.00. Spowiedź 20 minut przed mszami św.

Zachęcamy dzieci i młodzież przygotowującą się do bierzmowania, do uczestnictwa w mszy św.

10. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie lektorów i ministrantów. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi z racji I soboty miesiąca o godz. 17.00. i po niej różaniec.

11. Za tydzień przy wyjściu z kaplicy zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

12. W przyszłą niedzielę o godz. 17. 30 spotkanie kandydatów do bierzmowania wszystkich grup. Udział w mszy św. o godz. 18.00 i adoracji Najświętszego Sakramentu po tej mszy św.

13. W ubiegłą niedziele na WSD w Łodzi zebraliśmy 4 216 zł.

14. Wpłynęły ofiary na wymianę ogrodzenia i remonty: Asysta parafialna  1 200 zł., bezimiennie 100 zł.

Wpłynęła ofiara na ogrzewanie: bezimiennie 200 zł.

15. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii, na spłatę bieżących zobowiązań, a także na prowadzone remonty kaplicy i wymianę ogrodzenia. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

16. Dziękujemy za prace porządkowe w kaplicy. Zapraszamy do pomocy w sprzątaniu, w piątek na godz. 11. 30.

17. Polecamy prasę katolicką.Niedziela  z dodatkiem Bliżej Życia z wiarą za 10 zł, Gość Niedzielny za 8 zł., a w nim artykuł o tym, kto chce zakazać spowiedzi dzieci i dlaczego to bardzo niedobry pomysł. Pieniądze za gazety prosimy wrzucić do skarbony. 

18. Ze wspólnoty parafialnej odeszła do Pana: 

+ Alicja Westfal lat 75.

Pomódlmy się w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

Pełna nazwa konta bankowego parafii:

Rzymskokatolicka Parafia
pw. Zesłania Ducha Świętego
95-070 Aleksandrów Łódzki, ul. J. Piłsudskiego 1
BANK PEKAO S.A.
Nr konta: 11-1240-3028-1111-0010-1516-5179
Tytuł przelewu: "Ofiara na potrzeby parafii"