OGŁOSZENIA

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21  IV 2019 roku

1.     Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, życzymy drogim Parafianom i Gościom, aby ten czas święty i wyjątkowy, był dla nas czasem przemiany serc. Aby udział w Tajemnicach śmierci i Zmartwychwstania Zbawiciela,  ożywiał wiarę, dawał nadzieję i umacniał miłość. Na radosne przeżywanie Świąt w gronie Rodziny i Przyjaciół, powtórzę za autorem Księgi Liczb: „Niech Cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Tobą i niech Cię obdarzy swą łaską.  Niech zwróci ku Tobie oblicze swoje i niech Cię obdarzy pokojem.” (Lb 6, 24-26)
2.     Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Triduum Paschalnego – ks. Janowi, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu Pawłowi – organiście i naszemu  Chórowi, Panu Andrzejowi - kościelnemu,  Zespołowi 7 Darów. Panom i Paniom, którzy pomogli w przygotowaniu Grobu Pańskiego i Ciemnicy, posprzątanie kaplicy i terenu wokół niej, fundatorom kwiatów, którzy na ten cel złożyli swoje ofiary - serdeczne dziękujemy.
3.     Składamy podziękowanie wszystkim adorującym Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie Pańskim. Szczególnie dziękujemy za Jałmużnę Wielkopostną i złożone ofiary za chlebki Miłości – Caritas. Ufundowaliśmy 30 paczek dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii.
4.   Dziękujemy za ofiary, złożone przy okazji błogosławieństwa pokarmów - będą one na rozpoczęcie prac elektromonterskich w  budowanej świątyni.
5.     Dziś Msze święte o godz. : 9.30, 11.30, 13. 00 i 18.00.
6.  W poniedziałek Wielkanocny Msze święte wg. porządku niedzielnego. Zbiórka ofiar do puszek na potrzeby KUL.
7.  We wtorek maturzyści z naszej Archidiecezji uczestniczą w pielgrzymce na Jasnej Górze. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.
8.     Próby liturgiczne dla dzieci pierwszokomunijnych w środę, czwartek i piątek o godz. 18.30.
9.     W najbliższy piątek  nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego.
10.   Prosimy do sprzątania kaplicy w piątek na godz. 12.00.
11.W sobotę  o godz. 17. 30 różaniec w intencji ofiarodawców i darczyńców naszej parafii. Msza św. o godz. 18.00 w intencjach pielgrzymów.
12. W przyszłą niedzielę przypada Święto Bożego Miłosierdzia. Przygotowujemy się do tego Święta poprzez Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Od dnia dzisiejszego do piątku włącznie będziemy ją odprawiać o godz. 17.45, natomiast w sobotę o godz. 16.45.
Wpłynęła ofiara na kwiaty i wystrój Grobu Pana Jezusa: Bezimiennie z ul. Sikorskiego 20 zł.
Na cele inwestycyjne:
Bezimiennie 100 zł.
Bezimiennie 50 zł.
W ubiegłą niedzielę na rozpoczęcie prac elektromonterskich w  budowanej świątyni zebraliśmy 5880 zł.  i 20 gr.
Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy. W intencji ofiarodawców i darczyńców będziemy się modlić podczas sobotniego różańca.
13. Zachęcamy do  lektury prasy  religijnej. Jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny i od dzisiejszej niedzieli „Przewodnik Katolicki” z Modlitewnikiem „ 5 Minut z Bogiem” na miesiąc maj w cenie 6 zł.