OGŁOSZENIA


XXVIII Niedziela Zwykła – 13 X 2019 roku

1.  Z racji XIX „Dnia Papieskiego” wychodząc z kaplicy możemy złożyć ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” czyli stypendia dla dzieci i młodzieży z uboższych rodzin.
2.  Również dzisiaj przypada kolejna rocznica ostatniego objawienia fatimskiego. O godz. 18.00 msza św. za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej w intencji Ofiarodawców i Darczyńców naszej parafii. Podczas mszy św. zostanie poświęcona chorągiew procesyjna, ufundowana przez Wspólnotę Żywego Różańca. Po mszy św. różaniec i procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej i nową Chorągwią Matki Bożej Różańcowej wokół kaplicy. Prosimy na procesję zabrać ze sobą lampiony. Nie będzie różańca o godz. 17.30.
Do udziału w wieczornej Mszy Świętej nabożeństwie fatimskim z procesją młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Uczniów  klas VII, VIII i I szkół ponadpodstawowych.
3.    Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie na godz. 17.30. W środy i piątki ze szczególną obecnością dzieci.
4.     W środę o godz. o godz. 18.30 spotkanie chóru.
5.     W czwartek o godz. 18.30 spotkanie koła biblijnego.
6. W przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach w Polsce odbywać się będzie liczenie wiernych obecnych na mszy św. Zbiórka ofiar na tacę przeznaczona na Misje.
7. Dziękujemy za prace porządkowe w kaplicy i ułożenie kwiatów. Prosimy do sprzątania kaplicy w piątek na godz. 12.00.
8.     Panu Stanisławowi Kosiorek dziękujemy za naprawę wzmacniacza nagłaśniającego naszą kaplicę.
9. W kruchcie kaplicy przyjmujemy na wypominki za zmarłych. Wypominki jednorazowe będą odczytywane podczas nabożeństwa na cmentarzu w dniu 1 listopada przy IV i V STACJI oraz 2 listopada w naszej kaplicy po mszy św. o godz. 18.00. Natomiast modlitwa za zmarłych w wypominkach rocznych  i półrocznych będzie  się odbywać od I niedzieli listopada po pierwszej mszy św. 
Na wypominki przyjmujemy również w godzinach urzędowania kancelarii.
10.Pan kościelny Andrzej Koszeluk złożył wypowiedzenie umowy o pracę na mocy porozumienia stron i pracuje do 31 X 2019 r. Od jutra na stanowisko kościelnego zostaje przyjęty pan Marek Siutkowski, który do końca października br. będzie wprowadzany w kompetencję związane z wykonywaniem pracy na stanowisku kościelnego przez pana Andrzeja – dotychczasowego kościelnego.
11. Wpłynęły ofiary na cele inwestycyjne:
Bezimiennie z ul. Bratoszewskiego 19: 200 zł.
Bezimiennie 300 zł.
Bezimiennie z ul. Sikorskiego 100 zł.
Dziękujemy ofiarodawcom. Za wszystkich ofiarodawców modlimy się podczas Nabożeństw Fatimskich.
SPRAWOZDANIE Z INWESTYCJI….
12.  W ubiegłą niedzielę na WSD w Łodzi zebraliśmy 2 692 zł. 
13.  Zachęcamy do  lektury prasy religijnej. Jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny. Mały Gość i „Przewodnik Katolicki”.
14.  Ze wspólnoty parafialnej odeszła do Pana:
+ Janina Olczyk lat 89.
Pomódlmy się w Jej intencji: Wieczny odpoczynek…