OGŁOSZENIA

XXVI Niedziela Zwykła – 1 X 2023 r.

 

1.   Po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.

2.Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe do kaplicy, codziennie na godz. 17. 30. Dzieci zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki. W modlitwę różańcową włączą się przedstawiciele Wspólnoty Różańcowej. Plan wywieszony na tablicach ogłoszeń.

3.  Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie.

4. Dzisiaj, podczas mszy św. o godz. 11. 30. zostaną poświęcone różańce dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Różaniec rodzice kupują we własnym zakresie.

5.   Rodzicom, którzy chcą, aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii przypominamy o konieczności złożenia deklaracji do dnia dzisiejszego. Deklaracje do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6.   Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę – 8 października b.r. o godz. 10.45.

7. Dzisiaj spotkanie formacyjne dla kandydatów do  bierzmowania z klas I szkoły ponadpodstawowej. Udział w mszy św. o godz. 18. 00 i po niej spotkanie w salce.

8.   We wtorek spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 18. 30.

9.   W najbliższym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca:

10. W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i o świętość kapłanów podczas mszy św. o godz. 18. 00. Po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo adoracyjne do godz. 19. 30. W tym czasie możliwość skorzystania ze spowiedzi.

11. W piątek Msze św. o godz. 7. 00 , 17. 00 i 18. 00. Koronka do Bożego Miłosierdzia po mszy św. godz. 7. 00. Wystawienie N.S. i Litania do Serca Pana Jezusa po mszy św. o godz. 18. 00. Spowiedź 20 minut przed mszami św.

Odwiedziny chorych od godz. 8. 30. Prosimy o potwierdzenie wizyt w kancelarii. Zachęcamy dzieci i młodzież przygotowującą się do bierzmowania, aby skorzystała z Sakramentu Pokuty i uczestnictwa w mszy św. o godz. 18.00. 

12. W sobotę msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 17.00. Bezpośrednio po niej różaniec.

13. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie lektorów i ministrantów.

14. Przyszła niedziela to DRUGA NIEDZIELA MIESIĄCA. Ofiary składane na tace będą przeznaczone na cele budowlane naszej świątyni.

15. W przyszłą niedzielę o godz.  19. 00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

16. Wyjazd pielgrzymów do Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej w  najbliższą sobotę – 7  października 2023 r. z przed bramy o godzinie 6. 30. Koszt 50 zł. Prosimy o uzupełnienie danych i dokonanie wpłat, przez osoby, które zarezerwowały miejsca. Zapisy i wpłaty do czwartku w godzinach  urzędowania kancelarii parafialnej. 

17. Organizujemy autokarową pielgrzymkę  do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w dniu 21 października 2023 roku. Koszt 50 zł. Zapisy i wpłaty w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.

18. W dniach 23.04 – 3.05.2024 r. planowana jest wraz z parafią Św. Katarzyny w Poddębicach pielgrzymka samolotowo – autokarowa szlakiem sanktuariów Europy. W planie pielgrzymki są takie miejsca m.in. jak Sanktuarium w Lourdes, Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie, zwiedzanie rodzinnej wioski Hiacynty, siostry Łucji i Franciszka – Adjustrel, zwiedzanie stolicy Portugalii Lizbony, zwiedzanie w Toledo gotyckiej Katedry - najważniejszej świątyni hiszpańskiego Kościoła, Sanktuarium Czarnej Madonny w Montserrat, Sanktuarium Matki Bożej w Saragossie, zwiedzanie Barcelony. To tylko niektóre miejsca. Dokładny opis naszej parafialnej pielgrzymki ze wskazaniem wszystkich miejsc postoju na stoliku w kruchcie. Wstępne zapisy w zakrystii lub kancelarii.

19. Polecamy prasę katolicką: Niedziela i Gość Niedzielny, za 10 zł.  Mały Gość dla dzieci za 7 zł. Jest też najnowsze wydanie Gościa Extra, poświęcone objawieniom maryjnym, za 14 zł. Pieniądze prosimy wrzucić do skarbony.

20. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę, przekazane indywidualnie, złożone do puszek oraz za wpłaty na konto parafialne.

21. Również serdecznie dziękujemy osobom, które posprzątały kaplicę na dzisiejszą niedzielę. Prosimy do pomocy w sprzątaniu, w piątek na godz. 11. 30.

22.Ze wspólnoty parafialnej odeszła do Pana:  + Halina Maćczak lat 71.                             Pomódlmy się w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

Pełna nazwa konta bankowego parafii:

Rzymskokatolicka Parafia
pw. Zesłania Ducha Świętego
95-070 Aleksandrów Łódzki, ul. J. Piłsudskiego 1
BANK PEKAO S.A.
Nr konta: 11-1240-3028-1111-0010-1516-5179
Tytuł przelewu: "Ofiara na potrzeby parafii"