OGŁOSZENIA

 Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego – 24 V 2020 roku
1.   Codziennie o godz. 17.30 nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do Ducha Świętego.
2. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
3.Od czwartku do soboty Triduum Eucharystyczne. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja indywidualna do godz. 17.00.
4.  W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.
5.  Również w czwartek po mszy św. o godz. 18.00. spotkanie Wspólnoty Kręgu Biblijnego w kaplicy.
6.  W sobotę od godz. 10.00 odbiór alb dla dzieci pierwszokomunijnych, wg ustalonego porządku, podczas zebrania.
7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zarazem Odpust Parafialny. Uroczysta Msza św.  o godz. 13.00. Przewodniczyć jej będzie ks. Gabriel Kołodziej  – dziekan naszego dekanatu. Z uwagi na stan epidemii i związanych z nim ograniczeń nie będzie procesji liturgicznej i festynu parafialnego.
Przypominamy, że przyszła niedziela  kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. 
8.   Na stoliku pod chórem jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki  i Niedziela. Pieniądze za gazety prosimy włożyć do puszki.
9.     Dziękujemy za prace porządkowe i dezynfekcyjne w kaplicy. Prosimy do sprzątania kaplicy w piątek na godz. 12.00.
10.Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za niedzielne spotkanie na temat I Komunii Świętej. Wszyscy jesteśmy w trudnej sytuacji. Dziękujemy za ustalenie Komunii w grupach rodzinnych z udziałem w niej tylko dzieci z rodzicami. Oczekujemy na zwrot pobranych deklaracji do ostatniej mszy św. w dniu dzisiejszym. Podział na pięć grup zostanie umieszczony na  stronie internetowej parafii wieczorem dnia dzisiejszego.
Rodzice, którzy  nie zgłosili  się  na zebranie, a chcą by ich dziecko przyjęło I Komunię św.    w tym roku powinni w jak najszybszym czasie podjąć decyzję i  zgłosić się do ks. Proboszcza. 
11.  Wpłynęły ofiary na  potrzeby parafii:
Koło Różańcowe M.B Uzdrowienie Chorych  200 zł.
bezimiennie  200 zł.
dwie ofiary bezimienne po 100 zł.
trzy ofiary bezimienne po 50 zł.
PRZELEWY na konto parafialne: 4 przelewy po 100 zł. 2 przelewy po  50 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w tym czasie, kiedy brakuje Wiernych w kościele wspierają finansowo naszą parafię. Bóg zapłać za okazane serce i ofiary na kościół.
12.Aby uniknąć nadmiernego kontaktu, podczas mszy świętych nie zbieramy ofiar na tacę, a swój dar na ofiarę można złożyć do skarbonek w kaplicy, lub poprzez wpłatę na konto parafialne którego numer jest zamieszczony na tablicach ogłoszeniowych i na stronie internetowej parafii. Za troskę serdecznie dziękujemy!
 Ze wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: + Teresa Tomaszewicz lat 65.

+ Konstanty Skonieczka lat 86. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
 Pełna nazwa konta bankowego parafii:
Rzymskokatolicka Parafia
pw. Zesłania Ducha Świętego
95-070 Aleksandrów Łódzki, ul. J. Piłsudskiego 1
BANK PEKAO S.A.
Nr konta: 11-1240-3028-1111-0010-1516-5179
Tytuł przelewu: "Ofiara na potrzeby parafii"