PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA 2023

 Pierwsza Komunia Święta w tym roku katechetycznym jest zaplanowana na 14 maja 2023 r. o godz. 9. 30. 

W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie na godz. 17.30. Dzieci zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki.

W 27 października 2022 r. - czwartek-  po mszy o godz.18.00 spotkanie z rodzicami dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii Świętej.


Znalezione obrazy dla zapytania EUCHARYSTIA 


    

Wydział Duszpasterstwa i Wydział Katechetyczny przypominają, że:

Pierwsza Komunia św. – zgodnie z nową instrukcją odbywa się na zakończenie III klasy Szkoły Podstawowej. Rodzice mają obowiązek zgłosić swoje dziecko najpóźniej do końca września u Księdza Proboszcza. Muszą również dostarczyć metrykę chrztu św. dziecka. W przypadku dzieci nieochrzczonych Ksiądz Proboszcz jak najszybciej podejmuje przygotowanie dziecka do chrztu św. włączając w to przygotowanie także jego rodziców. Po rozmowie z rodzicami i rozeznaniu Ksiądz Proboszcz podejmuje decyzję o przyjęciu dziecka do grupy przygotowującej się do sakramentu Eucharystii w jego parafii. Przygotowanie do I Komunii św. odbywa się jednocześnie w parafii i w szkole przez cały rok szkolny. W parafii należy zorganizować spotkania formacyjne osobno z rodzicami i osobno z dziećmi.

Informujemy, że I Komunia w 2023 roku, odbędzie się dnia 14 maja o godz. 9. 30.