Święte Triduum Paschalne

Rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne -
- czas celebrowania tajemnic naszego zbawienia

Dzisiaj - w Wielki Czwartek - Msza św. Wieczerzy Pańskiej koncelebrowana
o godz. 18.00.
Sprawowana jest ona na pamiątkę Ostatniej wieczerzy, podczas której Jezus ustanowił dwa sakramenty - Eucharystię i Kapłaństwo. Następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Przechowania i adoracja do godz. 22.00.

Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Chrystusa. Tego dnia obowiązuje post ścisły: jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.
W Wielki Piątek Jutrznia o godz. 7.30, adoracja Najświętszego Sakramentu
w godz. 7.30 - 18.00, Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00.
Ofiary złożone tego dnia przeznaczone będą na potrzeby Kościoła w Ziemi Świętej.
Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22.00.

Wielka Sobota to dzień, w którym zachęcamy, aby zgodnie z tradycją Kościoła, zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych do zakończenia liturgii Wigilii Paschalnej.
W Wielką Sobotę Jutrznia przy Grobie Pańskim o godz. 7.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Bożym od godz. 8.00 do 19.30. Do adoracji zapraszamy Służbę Liturgiczną Ołtarza. O godz. 15.00 Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
Od godz. 9.00 do 16.00 będziemy święcić pokarmy na stół wielkanocny. Ze względu
na obostrzenia planujemy święcenie pokarmów w warunkach higienicznych. Są dwa rozwiązania w zależności od pogody - święcenie na placu przy kaplicy lub w kaplicy. Każdy będzie trzymał swój koszyk, rozmieszczając się w taki sposób, aby zachować dystans.
Zachęcamy, aby po poświęceniu pokarmów znaleźć czas na adorację Pana Jezusa w Grobie Pańskim. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. Odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Na to wydarzenie przynieśmy ze sobą do kaplicy świece. Po Liturgii Wigilii Paschalnej godzinna adoracja Zmartwychwstałego w Najświętszym Sakramencie.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy Mszą Świętą z procesją rezurekcyjną o godz. 6.00. Ze względu na obostrzenia procesja będzie w prostej i skromnej formie. W procesji pójdzie kapłan z Najświętszym Sakramentem, ministranci z krzyżem
i kadzidłem oraz tylko jedna chorągiew. Wszyscy pozostaniemy na swoich miejscach. Kolejne Msze św. o godz. 9.30, 11.30, 13.00, 18.00. Nie będzie Mszy o 7.30.

W poniedziałek Wielkanocny Msze święte wg porządku niedzielnego.