OGRANICZENIE ZGROMADZEŃ DO 50 OSÓB

Koronawirus w Polsce. 21. potwierdzony przypadek koronawirusa

Drodzy parafianie w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, stosując się do rozporządzeń organów państwowych, oraz dzisiejszego dekretu Abp Grzegorza Rysia,  a także w trosce o zdrowie nas wszystkich, przekazujemy następujące informacje:

Jutrzejsze msze św. w kaplicy będą odprawiane wg porządku niedzielnego. Przypominamy, że zgodnie z dekretem w kościele może przebywać maksymalnie 50 osób.
Ze względu na ograniczenie liczby przebywających w świątyni do 50 osób pierwszeństwo w uczestniczeniu we Mszy Św. mają, osoby związane z intencją mszalną.
Chcąc dostosować się do przepisów państwowych i zarządzeń kościelnych, „aby podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństw wewnątrz kościoła, mogło przebywać maksymalnie 50 osób”, prosimy, aby po dojrzałym rozpatrzeniu swojej decyzji, skorzystać z możliwości dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej i pozostać w domu.
Korzystających z dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Św. zachęcam do uczestniczenia w transmisjach telewizyjnych czy radiowych.

Wykaz niedzielnych transmisji Mszy św. w telewizji i radiu:
godz. 7:00 – TVP 1
godz. 9:00 i 19.00 – Polskie Radio, Program Pierwszy
godz. 9:30 – Telewizja TRWAM
godz. 11.00 – TVP 1
godz. 13:00 – TVP POLONIA


Zaleca się również, aby podczas przekazywania znaku pokoju zrezygnować z podawania sobie dłoni.

Komunii św. udzielamy tylko na rękę przy zachowaniu niezbędnych warunków: ręce muszą być czyste, wyciągnięte przed siebie w taki sposób, by lewa dłoń była położona na prawej. Po położeniu Najświętszej Hostii przez kapłana na rękę, bierzemy ją palcami prawej ręki i wkładamy do ust przy kapłanie i odchodzimy. 

W najbliższych dniach najważniejsze jest to, żebyśmy jako społeczeństwo i nasza wspólnota parafialna zachowywali się odpowiedzialnie. Pamiętajmy, że nie chodzi tylko o nasze indywidualne zdrowie, ale też o zdrowie wszystkich ludzi, z którymi się codziennie spotykamy, których mijamy na ulicy. Jeżeli ktoś z Was zauważy u siebie jakiekolwiek objawy choroby, niech ich nie bagatelizuje ale zgłosi się do odpowied-nich służb. UWAGA: w takim przypadku nie idziemy do przychodni czy szpitala (żeby nie zarażać innych), ale dzwonimy na całodobową infolinię pod numer 800 190 590. Bądźmy też na bieżąco z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Prosimy o przekazanie tych informacji swoim znajomym, ludziom starszym sąsiadom, którzy nie korzystają z Internetu, oraz o poważne i odpowiedzialne potraktowanie tych wskazań.

Łączymy się z Wami we wspólnej modlitwie, Wasi duszpasterze.