Gorzkie Żale

Przypominamy, że Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w naszej kaplicy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17:15. Serdecznie zapraszamy :)

Niezbędnik na Wielki Post 2021

 

" kliknij" poniżej na link


https://www.niedziela.pl/artykul/64870/NiezbednikWielkopostny-Idziemy-ze-sw

Droga Krzyżowa

Serdecznie zapraszamy w piątki na Drogę Krzyżowąo godz. 17.30 z udziałem dzieci
i o godz. 18.30 z udziałem młodzieży. Po zakończeniu tej drogi krzyżowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i półgodzinna adoracja. Będzie w tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Środa Popielcowa

W Środę Popielcową, czyli już jutro, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w o godz.: 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00. 🙏 O godz. 17.45 - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy 🙂

Po każdej Mszy Św. zbiórka ofiar do puszek na wsparcie dzieł charytatywnych Caritas AŁ. Zachęcamy do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

fot. https://www.archidiecezja.lodz.pl/aktualnosci/2011/03/sroda-popielcowa-2

Jałmużna Wielkopostna 2021

 

www. caritas.lodz.pl autor artykułu Tomasz Kopytowski

30 tysięcy tekturowych skarbonek Jałmużny Wielkopostnej przygotowała Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Przez cały okres Wielkiego Postu wierni wrzucać będą do nich datki na rzecz potrzebujących. W tym roku zebrane pieniądze  przeznaczone będą na pomoc osobom starszym. Jałmużna Wielkopostna organizowana jest w archidiecezji łódzkiej po raz 15. A u progu Wielkiego Postu, w Środę Popielcową, 17 lutego 2021 roku, we wszystkich kościołach archidiecezji łódzkiej przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na charytatywną działalność Caritas.    

Jałmużna Wielkopostna ma charakter wychowawczy: uczy miłości bliźniego, która kosztuje – najczęściej chodzi o dar materialny, ale też o czas poświęcony drugiej osobie, okazane wsparcie duchowe i zwykłą obecność. Poprzez małą ofiarę możemy pomóc tym, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej.

Skarbonki będą dostępne w parafiach archidiecezji łódzkiej. Do rąk wiernych trafią bezpośrednio z kościołów (w części są wykładane przy wyjściach, w części można je odbierać w zakrystii lub lokalu parafialnego zespołu Caritas). Zachęcamy wiernych, żeby w ramach jałmużny wielkopostnej rezygnowali z konkretnych przyjemności i przeznaczyli zaoszczędzone w ten sposób pieniądze na rzecz potrzebujących pomocy - wrzucając do skarbonek.

Po 40 dniach Wielkiego Postu skarbonki wrócą do kościołów parafialnych. W niektórych parafiach finał akcji ma bardzo uroczysty charakter: dzieci i młodzież przynoszą skarbonki jako dar ołtarza podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. W innych, wierni zostawiają skarbonki w kościele przy okazji święcenia pokarmów wielkanocnych, albo w niedzielę Miłosierdzia Bożego.

Zebrane w czasie akcji ofiary w całości trafią do Parafialnego Zespołu Caritas lub innej grupy charytatywnej działającej na terenie parafii, które bardzo dobrze znają lokalne potrzeby i docierają do potrzebujących pomocy seniorów.

Swoją jałmużnę można złożyć również do wirtualnej skarbonki na stronie https://dobromat24.pl/produkt/jalmuzna-wielkopostna-2021/

lub wpłacić darowiznę na rachunek:

 

Caritas Archidiecezji Łódzkiej
90-507 Łódź, ul. Gdańska 111
Bank Pekao S.A. V O/Łódź
48 1240 1545 1111 0000 1165 5077
z dopiskiem: Jałmużna Wielkopostna 2021

Światowy Dzień Chorych


Przypominamy, że już jutro - 11 lutego - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny
z Lourdes. Światowy Dzień Chorych.


Msze Święte w naszej kaplicy o godzinie 7:00, 9:00 - z namaszczeniem chorych
i 18:00. 🙏 

Formacja kandydatów do bierzmowania

Po trzymiesięcznej przerwie wracamy do formacji kandydatów do bierzmowania.


W przyszłą niedzielę, 14 lutego 2021 r. o godz. 19.00 spotkanie – w sposób zdalny - dla uczniów klas I szkól ponadpodstawowych. Prosimy o sprawdzanie wiadomości poczty e-mail, podanej w deklaracji.


PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA 2021

 UWAGA!!! WAŻNE!!! KATECHEZA PARAFIALNA DLA DZIECI JEST OBOWIĄZKOWA !!!


Informujemy, że wraz z powrotem do szkół uczniów klas I – III szkoły podstawowej, wznawiamy przygotowania dzieci z klas III do pierwszej komunii świętej. Nadal w kaplicy 
obowiązują ograniczenia ilości przebywających osób. Dlatego dzieci dzielimy na dwie grupy.

I grupa: dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Aleksandrowie Łódzkim.

II grupa: dzieci z pozostałych Szkół.

KATECHEZY BĘDĄ SIĘ ODBYWAĆ WG POWYŻSZEGO PODZIAŁU

I grupa: 7 LUTEGO 2021 r. godz. 10. 45 w kaplicy
II grupa: 14 LUTEGO 2021 r. godz. 10. 45 w kaplicy

Na powyższe spotkanie dzieci zabierają katechizmy, świece od chrztu, medaliki z łańcuszkami do poświęcenia. Książeczki również będą poświęcone – zostały zakupione jednakowe dla wszystkich.

Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli


Przypominamy, że już jutro - 6 stycznia - przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli.
Msze św. tak, jak w niedzielę. Przed wejściem do kaplicy
u ministrantów za dobrowolną ofiarę będzie można nabyć mirrę, kadzidło i kredę. Osoby, które uczestniczą w naszych internetowych transmisjach, a chciałyby nabyć zestaw, zapraszamy również pomiędzy mszami świętymi do południa.

O godz. 17.45 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Msza święta na zakończenie 2020 roku oraz nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne

Wczoraj o godz. 17.00 uczestniczyliśmy w mszy św. w intencji dziękczynnej na zakończenie 2020 roku, ze sprawozdaniem duszpastersko - ekonomicznym. Po mszy św. odbyło się również nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć. Link do zdjęć

 Zmienia się harmonogram mszy św. w dni powszednie, spowiedzi i pracy kancelarii. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź 15 minut przed mszami św. W najbliższym tygodniu kancelaria czynna od poniedziałku do środy w godz. od 16.00 do 17. 30.


MSZE ŚW.  W DNI POWSZEDNIE: 7.00 i 18. 00. Nie ma mszy św. o godz. 17.00.                       
infoPłockTV | konfesjonał

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA W DNI POWSZEDNIE : 15 minut przed mszami św. 


W najbliższym tygodniu kancelaria czynna od poniedziałku do środy w godz. od 16.00 do 17. 30.

 

ŻYCZENIA NA BOŻE NARODZENIE A.D.2020 r.

 

Drodzy Parafianie i Goście !!!

Tej nocy przychodzi na świat Dziecię Jezus.
On jest Tym Jedynym, który potrafi przeprowadzić człowieka przez cierpienie.
On jest Tym, który potrafi nadać sens ludzkiemu cierpieniu.
Rodzi się ten, który jest Pełnią Miłości, który potrafi pocieszyć najbardziej zgorzkniałych i zasmuconych, który pomaga otrzeć gorzka łzę, spływającą po policzku.
Przybywa, aby budować dom dla bezdomnych, aby nakarmić głodnych, odnaleźć zagubionych, aby przygarnąć samotnych i opuszczonych.
Przybywa do Nas, aby uczynić możliwym to, co dla nas wydaje się niemożliwe!
I to jest ta największa cudowność Tej Nieodgadnionej Nocy!

Moi Kochani,
pragniemy Wam życzyć, aby w Waszych sercach, w Waszych domach, w  Waszych rodzinach dokonał się prawdziwy Cud narodzin.
Niech się Jezus rodzi w nas każdego dnia w naszych sercach. Bo gdzie jest miejsce na miłość, pokój, radość i przebaczenie, tam może zamieszkać prawdziwy Bóg!

Wszystkim z całego serca życzymy radosnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia! Szczęść Boże!

Ks. Adam Janiszewski – proboszcz

Ks. Grzegorz Sobczak – wikariusz 

OPŁATEK NA STÓŁ WIGILIJNYW tym roku z powodu epidemii opłatki wigilijne nie będą roznoszone do domów
w naszej parafii.


Zachęcamy do nabycia poświęconych opłatków wigilijnych w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania, w zakrystii po każdej Mszy Św. w dni powszednie oraz w kiosku pod chórem po każdej Mszy Św. w niedzielę.Prosimy, aby poprzez sąsiedzką pomoc zanieść opłatek osobom starszym, które nie wychodzą z domu.

Złożone ofiary za opłatki będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

REKOLEKCJE ADWENTOWE 2020 r.

                                               CZWARTEK  10 GRUDNIA 2020

6.45  – Roraty

9.00  – Msza św. z nauką ogólną

17.00 – Msza św. z nauką ogólną                                                     
18.00 – Msza św. z nauką ogólną

PIĄTEK  11 GRUDNIA 2020

6.45  – Roraty

9.00  – Msza św. z nauką ogólną

17.00 – Msza św. z nauką ogólną 
18.00 – Msza św. z nauką ogólną

SOBOTA  12 GRUDNIA 2020

6.45  – Roraty

9.00  – Msza św. z nauką ogólną

10.30  – Msza św. z nauką dla chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych

17.00 – Msza św. z nauką ogólną

18.00 – Msza św. z nauką ogólną na zakończenie rekolekcji

UWAGA !!! WAŻNE !!! UWAGA !!! WAŻNE !!! UWAGA !!! WAŻNE !!!

         Ze względu na epidemię i ograniczenia ilości wiernych w kościołach nie będzie dnia spowiedzi, dlatego prosimy o korzystanie ze spowiedzi i nie odkładanie jej na ostatni moment. W parafii spowiadamy podczas każdej Mszy Świętej. Spowiedź w dni rekolekcyjne pół godziny przed mszami Św.

I Niedziela Adwentu


Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.

W związku z rozpoczęciem Adwentu, zapraszamy na Msze św. RORATNIE od poniedziałku do soboty o godz. 6.45.
Na roraty zapraszamy z lampionami. 😊

Zachęcamy również do przeczytania ogłoszeń parafialnych dostępnych w zakładce OGŁOSZENIA. W nich m.in. informacje dotyczące możliwości nabycia poświęconych opłatków wigilijnych, świec Caritas oraz sianka od naszych ministrantów.

11 listopada 2020r.

Obchodzimy dzisiaj 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O godz. 9.00 odbyła się Msza św. w intencji naszej Ojczyzny. Po tej Mszy św. odśpiewaliśmy hymn państwowy i złożyliśmy kwiaty przy pomniku J. Piłsudskiego. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. 😃

A jeszcze dzisiaj o godz. 17.45 Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Msza św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy! 🙏

UWAGA!!! WAŻNE!!! UWAGA!!! WAŻNE!!!

 

    W związku z epidemią są wprowadzone nowe ograniczenia. W kaplicy może przebywać jedna osoba na 15 m kwadratowych, czyli 43 osoby. Prosimy o dezynfekcję rąk, nakładanie maseczek i zachowanie bezpiecznej odległości. Kaplica jest na bieżąco dezynfekowana.

 

Powróciliśmy do Transmisji Mszy Świętej z naszej kaplicy przez Internet. Link można znaleźć w zakładce "TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTYCH Z NASZEJ KAPLICY"

     

Planowana na dziś katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. nie odbędzie się. Książeczki do nabożeństwa dla dzieci zostaną poświęcone w późniejszym terminie. 

Książeczki zgodnie z ustaleniami zostały zakupione dla wszystkich dzieci.

Rodziców dzieci prosimy o „śledzenie” informacji na stronie internetowej parafii w zakładce I KOMUNIA  2021.


WSZYSTKIE SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH ODBYWAJĄ SIĘ W KAPLICY Z ZACHOWANIEM ZALECEŃ SANITARNYCH !

Wspomnienie Wszystkich Wiernych ZmarłychDzisiaj przeżywamy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - tzw. dzień zaduszny. Pamiętajmy w modlitwach
o zmarłych z naszych rodzin oraz zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej. 🙏

Msze św. w dniu dzisiejszym jeszcze o godzinie 17.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach i o godzinie 18.00. Po mszy św. o godz. 17.00 modlitwa wypominkowa wewnątrz kaplicy.

Ze względu na modlitwę wypominkową „RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA” zachęcamy, aby odmówić indywidualnie. 😊

Uroczystość Wszystkich Świętych

1 listopada jest dniem radości! Kościół katolicki w tym dniu uroczyście świętuje znanych i anonimowych, dawnych i współczesnych świętych. Kościół cieszy się, że tak wielu zmarłych przebywa u Boga w Niebie. Podkreśla w tym dniu, że wszyscy są powołani do świętości i każdy z nas ma na nią szansę.

Starajmy się każdego dnia dążyć do świętości!„RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA”.

 


    Jako wspólnota parafialna pragniemy włączyć się w akcję modlitewną: „RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA”. Chcemy codziennie od dziś do 8 listopada o godz. 17:30 w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych modlić się na Różańcu. Corocznie nawiedzamy groby naszych bliskich zmarłych. Ale mamy też bliskich, o których mało kto pamięta. Nie mają imion, nikt ich nie włączył do rodziny. To ci, wszyscy którym nie pozwolono się narodzić. Dzieci. Ludzie. Będziemy prosić o wybaczenie te dzieci, którym nie pozwolono się narodzić.   W tym szczególnie trudnym dla nas czasie potrzeba nam wszystkim jedności i wiary, oraz wspólnej modlitwy do Boga Ojca. Potrzebujemy wspólnego wołania o Miłosierdzie, o Miłość, która jest silniejsza niż śmierć. Wszyscy połączmy się w wspólnej modlitwie, całą nadzieję pokładając w Bogu Ojcu. 


Sakrament Bierzmowania - 18.10.2020r.


W minioną niedzielę podczas mszy św. o godz. 18.00 młodzież z klas II szkół ponadpodstawowych przyjęła sakrament bierzmowania, którego udzieli ks. biskup Marek Marczak.
Życzymy wszystkim, aby Duch Święty, którego otrzymali, obdarzył ich obficie Swoimi darami i umacniał każdego dnia!
Oprócz tego, w czasie tej mszy św. błogosławieństwo lektorskie przyjął jeden z ministrantów.
Serdecznie gratulujemy Wojtkowi i życzymy Bożego błogosławieństwa!


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia. 🙂

WSZYSTKIE SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH ODBYWAJĄ SIĘ Z ZACHOWANIEM ZALECEŃ SANITARNYCH !

 

Cały czas przypominamy o zachowaniu wszystkich obowiązujących nas zasadach  związanych z obecnością koronawirusa.

    1.     Dzisiaj po mszy św. wieczornej spotkanie dla stałych członków Asysty i sympatyków w kaplicy.


2.     Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie na godz. 17.30. Dzieci zapraszamy szczególnie w środy i piątki.


3.     We wtorek – 27 października spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.


4.     W czwartek po mszy św. spotkanie Koła Biblijnego w kaplicy.


5.     W piątek o godz. 18.00 msza św. w intencji zmarłych ze wspólnoty parafialnej w miesiącu październiku.


6.     W sobotę o godz. 10.00 spotkanie lektorów i ministrantów.


7.     WSZYSTKIE SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH ODBYWAJĄ SIĘ W KAPLICY Z ZACHOWANIEM ZALECEŃ SANITARNYCH !


8.     W kancelarii parafialnej oczekujemy na zgłoszenia od uczniów klas VII i VII SP, oraz I klas SPP, którzy chcą przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii ze swoim rocznikiem.

Błogosławieństwo lektorów

W sobotę w łódzkiej Archikatedrze z rąk Księdza Biskupa Ireneusza Pękalskiego błogosławieństwo lektorskie przyjęli ministranci z całej Archidiecezji Łódzkiej. Wśród nich znaleźli się również Mateusz oraz Kamil z naszej parafii. Serdecznie gratulujemy chłopakom. Życzymy Bożego błogosławieństwa i obiecujemy modlitwę. 🙏Opiekunem naszych ministrantów i lektorów jest ks. Grzegorz. 😀

Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi za zdjęcia! 😀Nabożeństwa różańcowe 

Rozpoczęliśmy miesiąc październik. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie na godz. 17.30. 🙏
Dzieci zapraszamy szczególnie w środy i piątki.

Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata

28 września o godz. 15 już po raz kolejny odbyła się modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata. Nasza parafia również wzięła udział w tej akcji. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę! 😇

Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych

Dzisiaj podczas mszy św. o godz. 11.30. zostały poświęcone tornistry. Wszystkim uczniom życzymy radości ze zdobywania wiedzy! 😊

Zmiany w organizacji pracy duszpasterskiej w parafii

Przypominamy, że wróciliśmy do zwykłego trybu pracy w naszej parafii.

W dni powszednie Msze Św. o godz. 7.00, 17.00 i 18.00.
Od najbliższej niedzieli wraca również Msza Św. o godz. 13.00.
Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do czwartku od 15.30 do 16.45.

Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny

Już jutro - we wtorek 1 września rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Podczas Mszy Św. o godz. 8.00 prosić będziemy dobrego Boga o błogosławieństwo i światło Ducha Św. dla uczniów, nauczycieli, katechetów i pracowników administracji. Serdecznie zapraszamy. 🙂🙏

Również we wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

A już w najbliższą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 11.30. zostaną poświęcone tornistry pierwszoklasistów. Zapraszamy! 🙏